субота, 3 березня 2018 р.

Урок з курсу "Основи здоров'я" 1 клас.

Урок з курсу "Основи здоров'я" 1 клас.

Тема: Небезпечні ситуації. Зустріч з незнайомцем.

Мета: Практично на прикладах вивчити правила поведінки в небезпечних ситуаціях, які можуть виникнути вдома і на вулиці при зустрічі з незнайомцем; розвивати мислення, пам'ять; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати уважність, обережність.


Обладнання: Маски казкових героїв до казки "Колобок" та "Вок і семеро козенят", макет хатки, ілюстрації, картки із завданням, телефони.

Тип уроку: урок - казка.

Хід уроку.

І. Організація класу.

1. Емоціне налаштування на урок.

Продзвенів уже дзвінок
Нам почати слід урок
Добрий день, вітаєм вас,
Спасибі, що прийшли до нас.
Один на одного подивіться
І веселенько посміхніться.

2. Девіз уроку:

Не просто слухати, а чути;
Не просто дивитися, а  бачити;
Не просто відповідати, а міркувати;
Дружно і плідно працювати.

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів.

1. - Владо маленька
Чому ти раденька?
- Бо в мене весела рідня:
Це тато і мама,
Дідусь і бабуся,
Сестричка і я.

2. Діти у кожного є своя рідня - це мама і тато, братики і сестрички, дудісі і бабусі, рідні дяді й тьоті. З ними ви любите гуляти, гратися, їздити в гості, та дуже часто ви залишаєтеся вдома самі.
- Чи потрібно знати правила безпечної повндінки, коли ви буваєте самі вдома або на вулиці?
- Які правила ви знаєте?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Оголошення теми, задання та очікуваних результатів.
Світ, що нас оточує цікавий і чудовий, але, на жаль, він приховує багато небезпек. обережним треба бути не тільки, коли переходите дорогу, а й у своєму дворі, квартирі, в магазині, вулиці. Слід запам'ятати, що не всі люди мають хороші наміри. Особливо незнайомці.

2. Послухайте про випадок з однією дівчинкою.
Марійка гуляла біля свого будинку. Зупинилась машина і з неї вийшов незнайомець. Він посміхався і йшов до дівчинки: -
- Дівчинко, хочеш покататися зі мною. Я покажу тобі маленьких кошенят.
Дівчинці дуже хотілося подивитися, але вона сказала:
- Я хочу подивитися, але спершу запитаю дозволу у мами. Коли вони вийшли з мамою на подвір'я, то незнайомця там не було.


- Чи правильно зробила Марійка? Чому?
- Як би ви вчинили на її місці?

Отже, сьогодні на уроці ми вивчимо правила поведінки в небезпечних ситуаціях, які можуть виникнути вдома і на вулиці при зустрічі з незнайомцем, для того, щоб уникнути небезпеки для свого життя.

ІV. Сприймання й усввідомлення нового матеріалу.

1. Розповідь учителя.
Саме з незнайомцями треба бути дуже обережними. Вони можуть підманювати до себе цукерками, іграшками, маючи лихі наміри. Ні в якому разі не можна брати солодощі або іграшки, краще сказати що у вас такі є. Дуже небезпечно гратися на вулиці, коли настає темрява, коли немає поряд друзів чи дорослих людей.

2. Робота в парах.

Аналіз витуацій (картки з малюнками).
Як ви вчините в такій ситуації?

3. Хвилинка релаксації "Працьовиті пальчики".

Оцей пальчик - дрова рубав.
Оцей пальчик - піч топив.
Оцей пальчик - воду носив.
Оцей пальчик - борошно сіяв.
Оцей пальчик - тісто місив.
А потім всі пальчики разом почали ліпити круглий, смачний Колобок.
Ось які вправні пальчики!
Ось який гарний Колобок!
Та ще й тепер він був слухняним хлопчиком.

- Діти давайте з вами пригадаємо казку "Колобок".
- Скажіть від кого без дозволу він втік?
- Чи добре він вчинив?
- Чи можна йти гуляти без дозволу мами і тата?

4. Інсценізація казки "Колобок" на новий лад.

А зараз давайте розкажемо казочку про "Колобка", але на новий лад.

Автор:
От одного разу захотілося йому прийти до нас у школу і погратися з дітками.

Колобок:
Колобок веселий я
Дідусь, бабуся - моя сімя.
У них я дозволу спитався,
До друзів швидко я зібоався.
Піду у Виводівську школу в перший клас
Провідаю діток.

Автор:
І побіг Колобок дорогою. А дорога йшла лісом.

Вчитель:
Діти, чи міг Колобок на цій дорозі зустрітися з незнайомцями?

Діти:
Так.

Вчитель:
То нехай ними будуть Вовк, Ведмідь, Заєць, Лисиця. (інсценізація казки)

5. Фізкульт хвилинка.

У країні казок
Веселий Колобок.
Разом з ним усі звірята
Вишикувалися на зарядку.
Похитали головою,
Раз - притупнули ногою.
Руки вгору піднесли
Трішки ними потрясли.
Нахилились вліво, вправо
Та цього іще замало.
Руки вгору, руки вниз
Раз - присіли, піднялись
Головою похитали
І працювати знову почали.

6. Зустріч з незнайомцем вдома.

Часто ви залишаєтеся самі вдома і до вас може постукати незнайома людина або подзвонити по телефону. Пригадайте, що допомогло козенятам залишитися живими з казки "Вовк і семеро козенят" (інсценізація уривка з казки).



7. Робота в групах. Правила поводження з незнайомцями.

Давайте подивимося небезпечні ситуації, які підготували групи і визначимо правила поводження з незнайомцями.

Перша група.
Розповідь учнями вірша:

Не відчиняй дверей чужому,
Не вір його жодному слову.
Він скаже тобі: "я від мами,
вона залишила свою панаму."

Ти незнайомця пустиш у хату,
А в нього зброя, вигляд пихатий.
Тебе він може налякати
І шубу мамину забрати.

- Чи можна впускати незнайомця в будинок?
- А що треба робити?

Друга група.
Сценка.
(Стук у двері) ...
Учень: - Хто там?
Голос: - Це я дядько Тарас. Відчини я прийшов перевірити електрику.
Учень: - Я не можу відчинити, мама не дозволяє.
Голос: - Та чого ти боїшся? Я твою маму добре знаю, а вона мене.
Учень: - Пробачте, прийдіть тоді, коли мама буде вдома.
Голос: - Відчиняй зараз же, у мене повно роботи.
Учінь: - Ні, я зателефоную мамі на роботу.


- Чи можна відчиняти двері незнайомим людям?

Третя група.
Гра "Задзвонив телефон"
Незнайомець: - Хто це говорить?
Дитина: - А до кого ви дзвоните?
Незнайомець: - Який це номер?
Дитина: - А вам який потрібен?
Незнайомець: - Який номер вашої квартири?
Дитина: - ...
Незнайомець: - А дорослі вдома?
Дитина: - Я зараз покличу маму, бо вона зайнята.



Обговореня інсценівки. Складання правил розмови по телефону.
1) Не називати номер свого телефону, номер квартири або будунку.
2) Завжди казати, що дорослі вдома, але зайняті або відпочивають.

Правила, коли незнайома людина дзвонить у двері.
1) Запитати "Хто це?".
2) На всі запитання чи прохання відповідати "Ні". Краще не розмовляти з незнайомцями.
3) Якщо вдома немає телефону, треба покликати людей через вікно.
4) Якщо незнайомці будуть намагатися відкривати двері зателефонуйте в поліцію за номером "102".

Ці номери треба запамятати:


8. Хвилинка релаксації.
(Уявіть себе маленькою дівчинкою, яка вийшла погуляти).

Вийшла дівчинка із двору,
Ручки підняла угору,
Ручки підвела убік,
Ще й підскочила: скік, скік.

Незнайомець підійшов,
Каже: "Іграшку знайшов."
Незнайомцю ти не довіряй,
А швидше, швидше утікай.

9. Робота в групах.

Перша група.
Розгляньте малюнок.
- Кому б ви відкрили двері? Чому?

Друга група.
Хлопчик заблукав.
- Скажіть до кого безпечно звернутися за допомогою?

Перевірка завдань.

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

1. Тестування "+" або "-".

 Як ти вчиниш, коли тебе попросять:
- Відвести до свого будинку і почастувати чаєм.
- Перевести бабусю через дорогу.
- Розповісти як пройти до лікарні.
- Поїхати покататися.
- Назвати номер будинку.
- Взяти цукерки, іграшки.
(Самоперевірка на дошці правильні відповіді).

2. Вправа "Інтерв'ю для шкільної газети"

- Що найбільше сподобалося на уроці?
- Чи хотіли б ви щоб урок продовжився?
- Яке головне правило поводження з незнайомцями ти запам'ятав?



Немає коментарів:

Дописати коментар