Тема: Великі права маленької дитини.
Мета: Розповісти учням про їхні права
й свободи, визначені Конвенцією про
права дитини; виробляти навички
правомірної поведінки, уміння протистояти
негативним впливам; сприяти становленню
активної позиції дітей щодо реалізації
ідеалів і цінностей демократії в Україні;
виховувати самоповагу, почуття гідності,
повагу до законів України, товаришів;
досягти усвідомлення, що головна цінність
— це життя.
Обладнання: плакат “Світова книга прав
дитини на основі статей Конвенції”;
сюжетні малюнки до казок; м'ячик; мікрофон;
ноутбук.
Хід заходу.
І. Організаційний момент.
1. Привітання.
2. Емоційне налаштування на урок.
ІІ. Мотивація діяльності, повідомлення
теми, мети і очікуваних результатів
заходу.
ІІІ. Робота над темою заходу.
1. Слово вчителя.
2. Вправа “Мікрофон”.
Історична довідка. (повідомлення дітей).
3. Словникова робота. (На дошці).
Конвенція.
Декларація.
ООН.
4. Літературний монтаж “Права дитини”.
5. Робота з плакатом “Світова книга прав
дитини на основі статей Конвенції.”
Повторення прав і свобод дітей.
6. Казкова правова вікторина (на основі
сюжетних малюнків до казок: “Червона
шапочка”, “Попелюшка”, “Дюймовочка”,
“Білосніжка”, “Троє поросят”,
“Коза-дереза”, “Вовк і семеро козенят”,
“Івасик Телесик”).
7. “Скарбничка народної мудрості”.
Робота в групах. Скласти прислів'я,
пояснити значення (завдання на картках).
8. Почуйте голос дитини “Дитина —
дорослим”.
9. Гра “Так чи ні?”
“Так” - учні плескають у
долоні, “ні” - тупають ногами.
10. Робота в групах “Права та обов'язки”.
Розподіліть записи. (На дошці)
Перша група виписати права, друга група
виписати обов'язки.
ІV.
Підсумок заходу. Рефлексія.
1. Гра “Веселий м'яч”.
2. Метод “Прес”.
“Я вважаю, що ... ”
“... тому, що ... ”
“Наприклад, ... ”
“Отже, я вважаю ... ”
3. Слово вчителя.
Немає коментарів:
Дописати коментар