пʼятниця, 2 березня 2018 р.

Урок з курсу "Основи здоров'я" 3 клас.


Урок з курсу "Основи здоров'я" 3 клас.

Тема: Правила поведінки у випадку виникнення пожежі.

Мета: продовжити формувати уявлення про причини виникнення пожежі в побуті та її наслідки; вчити учнів правильно діяти у випадку виникнення пожежі; формувати навички самозахисту в умовах задимлення помешкання, навички правильного користування сірниками, свічками, електрообладнанням; виховувати розсудливість, почуття відповідальності за свої вчинки.




Обладнання: плакати "Причини виникнення пожежі", "вогонь - друг, вогонь - ворог", картки з прислів'ями, картки для опитування, дзига, підручники, зошити, ілюстрації до теми.

Тип уроку: урок - подорож.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Головне - здоровим бути -
Це потрібно всім збагнути!
Бо як є здоров'я й сила,
То весь світ людині милий.

Психонастрій.

Про безпеку власну дбаєм,
Уроку вдумливо вивчаєм.
Знаєм правила ми з "Не",
Пам'ять нас не підведе.

ІІ. Актуалізація опорних знань і умінь учнів.

Гра "Брейн-ринг".

Удома вас оточує безліч приладів, предметів. Якщо не правильно ними користуватися, можуть виникнути небезпечні ситуації.

- Пропоную вам зіграти в гру "Брейн-ринг" і повторити що ви запам'ятали про правила користування водогоном.

Умови гри:
На парті стоїть дзиґа, навколо неї - картки із запитаннями. Діти по черзі виходять і з допомогою дзиґи обирають картку. Зачитують запитання вголос і дають відповідь. За правильну відповідь отримують краплинку. Якщо не знають, відповіді, то їм допомагають учні з класу.

Картки із запитаннями:
- чому воду треба берегти?
- які правила користування водогоном здаєте?
- як треба діяти якщо сталася аварія водогону?
- назви причини затоплення помешкання?
- як економити і берегти воду?
- поясни прислів'я "не знаємо ціни водиці, поки не висохла криниця".

Будьте обережними і пам'ятайте про правила користування водогоном.

Краплинки зберігайте, тому що впродовж уроку той, хто буде гарно працювати, отримуватиме краплинки. Наприкінці уроку Капітошка визначить, хто був найактивнішим.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми і плану уроку.

1. Робота над загадкою.

Відгадайте загадку і ви дізнаєтесь тему сьогоднішнього уроку.

- Що то за гість, що дерево їсть? (вогонь).

Отже тема уроку "Правила пожежної безпеки".

2. Ознайомлення з умовним планом уроку.

Далі ми будемо працювати за таким планом (по зупинках).

1) Пізнавальна (розповідь вчителя).
2) Літературна (вірші про вогонь).
3) Наукова (робота за таблицею, підручником).
4) Запам'ятай.
5) Відпочинок (руханка).
6) Дослідницька (робота в групах).
7) Практична (робота в зошитах).
8) Рефлексія (марафон загадок).

3. Створення проблемної ситуації.

- Де можна зустріти вогонь?
- Коли вогонь - друг, а коли - ворог?

4. Очікуванні результати.

Вправа "Мікрофон".
- Діти чого ви чекаєте від нашого уроку?

IV. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

1. Розповідь вчителя.

Вогонь здавна є другом людини. Він допомагає їй обігріватись і одягатись. Вогонь рухає техніку, допомагає людині проникнути в таємниці космосу, готує їжу, варить метал.

Але вогонь може стати і жорстоким ворогом, якщо необережно з ним поводитися, він виходить з-під контролю людини, може знищити міста і села, будинки, ліси, все, що трапиться на його шляху. Часто у вогні гинуть люди.

2. Вірші про користь і шкоду вогню.

1) Знають всі - без вогню людині
не прожити ні єдиної днини!
При вогні все довкола нам видко,
Гріє нас він і взимку, і влітку.

2) Подивіться - но, друзі, навкруг:
Нам вогонь - найнадійніший друг.
Та, коли обережність забудем,
Він стає тоді ворогом людям.

3)Хоч вогонь нам друг - дивись,
Краще ти побережись!
Коли будеш пустувати,
Недалеко до біди.

4) Від вогню добра не жди!
Він такий лихий буває,
Що нічого не минає.
Спопелити може школу,
Поле виспіле і дім,
І усе в дворі твоїм.

5) Дим підніме як завісу,
І метнеться аж до лісу.
Буйне полум'я пожежі.
І людей не пощадить!
Пам'ятайте це завжди!

3. Робота з плакатом "Причини виникнення пожежі."

1) Пустощі дітей з вогнем.
2) Необережне поводження з вогнем.
3) Несправність газових та електричних приладів.
4) Від блискавки, самозагорання сіна, торфу і тд.


4. Робота з підручником.
1) Опрацювання статті "Вогонь - добрий слуга, але поганий господар."
2) Вивчення правил пожежної безпеки з опорою на малюнки.
3) Робота над алгоритмом поведінки "Якщо сталася пожежа."

5. Це треба знати.
- Кожні 5 секунд на планеті виникає пожежа.
- Приблизно  кожна 6-8 пожежа в нашій країні виникає через дитячі пустощи.
- Кожний п'ятий, що загинув на пожежі, - дитина.

6. Фізкульт хвилинка.

Діти, всім вам знати варто,
Що з вогнем погані жарти,
Будьте всюди обережні - 
Вивчіть правила пожежні!
Якщо виникла пожежа,
Всюди полум'я і дим
Ви біжіть до телефону
Й набирайте "101".

Грались діти сірниками,
Бо неслухалися мами.
А тепер вони в лікарні
Опіки лікують й травми.
Будь уважним в школі, вдома -
Здавна людям всім відомо:
Важко полум'я згасить,
Воно знищить все у мить.

- Який номер телефону треба набирати коли сталася пожежа?

7. Робота з таблицею. Телефони допомоги.


Запамятай!



101- пожежна охорона;
102 - поліція;
103 - швидка медична допомога;
104 - аварійна служба газу.

Ці номери телефонів ніколи не набbрай без потреби.
Якщо ви просите про допомогу по телефону, повідомте коротко:
- причину виклику;
- своє ім'я та прізвище;
- номер телефону та адресу.
Не вимикайте слухавки до кінця розмови.

V. Узагальнення й систематизація знань учнів.

1. Робота в групах.
На партах у вас є завдання, яке ви виконаєте разом.

Перша група.
Пронумерувати що за чим робити коли сталася пожежа. (картки з малюнками)

Друга гарупа.
Розглянути малюнки і записати під ними номери телефонів спеціальних служб.

Третя група.
Пояснити вислів "Криком вогню не загасиш.".

Перевірка виконання завдань.

2. Робота в парах.
Складіть прислів'я та поясніть його.

3. Робота в зошитах, самостійна робота.
1) Позначити ситуації, в яких вогонь добрий слуга.
2) Запиши причини пожеж.
3) Запиши ситуації, в яких вогонь - ворог.
4) Марафон загадок.
Перевірка виконання завдань.

VІ. Підсумок уроку. 

- Чим можна загасити невеликий вогонь?
- Як можна уникнути пожежі?

VІІ. Рефлексія.

- Чи справдилися ваші очікування? Якщо так то прикріпіть сніжинки до зимової гілочки.

VІІІ. Оцінювання навчальних досягнень учнів.
Капітошка підраховує кількість краплинок в учнів, визначає переможців.

ІХ. Домашнє завдання. 
Обговорити з батьками свої дії під час пожежі.

Немає коментарів:

Дописати коментар