вівторок, 6 лютого 2018 р.

Конспект уроку з трудового навчання 1 клас.

Конспект уроку з трудового навчання 1 клас.




Тема: Створення аплікації із вирізаних форм. Виготовлення акваріуму з рибками.

Мета: Ознайомити учнів з різноманітністю форм і забарвлення рослин та живих істот - мешканців морів та океанів, з естетикою і культурою виконання аплікаційних робіт. Навчити дітей виготовляти предметні аплікації з паперу. Розвивати творчість, фантазію, координацію пальців. Виховувати точність та охайність у ході виконання аплікації, любов до природи.

Обє'кт праці: аплікація з кольорового паперу.

Матеріали та інструменти: альбоми з трудового навчання, кольоровий папір, кольоровий картон, ножиці, клей.

Наочність: малюнки та зразки аплікацій.

Хід уроку.

І. Організація учнів до уроку.
Перевірка готовності учнів до роботи.

Всі сідайте тихо, діти,
Домовляймось не шуміти,
На уроці не дрімати,
А старанно працювати.

ІІ. Мотивація навчально-трудової діяльності.

1. Відгадування загадки.

Має хвіст, та не літає,
Має рот - не розмовляє.
І велика й невеличка,
Там живе, де є водичка.
Можеш вудкою спіймати,
І загадку відгадати.
(Риба)

- У яких водоймах водиться риба?
- Хто з вас бував із татом на рибалці?
- Яку рибу ви особисто спіймали?

2. Розповіді дітей про риболовлю.


- Діти, а ви любите чудеса?
- А де бувають чудеса?

Сьогодні ми з вами спробуємо створити чудо, перетворивши звичайний папір на підводне царство.

- Чого ви очікуєте від уроку? (Відповіді дітей).

ІІІ. Вступна бесіда. Актуалізація опорних знань.

- Коли ви були на морі, яким ви його запам'ятали?
- А чи знаєте ви, що підводний світ приховує в собі безліч таємниць і загадок?

Образне малювання.
Уявіть себе водолазом.
Словникова робота.
Водолаз - це людина, яка підкорює підводний простір.

Ви повільно йдете по дну океану чи моря і милуєтеся неповторною красою підводного царства.
- Що ви побачите? (Відповіді дітей).

У глибинах морів мешкає неймовірно багато риб, крабів, восьминогів, морських зірок, молюсків. Великі й маленькі. сміливі й боязкі, яскраві й непомітні. Такі схожі й водночас різні.


IV. Послідовність трудових дій.

Розповідь учителя з показом послідовності.
а) Вирізати рибки, водорості, камінці.
б) Розмістити на кольоровому картоні.
в) Приклеїти розміщені рибки, водорості, камінці, щоб утворилася аплікація.
г) Оздобити рибки.

V. Навчально-трудова діяльність.

1.  Повторення інструктажів із правил ТБ під час роботи з ножицями та правила гігієни праці.

а) Робота з ножицями:
- Не працюй тупими ножицями.
- Не тримай ножиці кінцями вверх.
- Не ріж ножицями на ходу.
- Передавай ножиці тільки в закритому виглді, тримаючи за робочу частину.
- Під час роботи уважно стеж за лінією розрізу і за пальцями лівої руки.
- Не клади ножиці на край парти.

б) Культура праці на уроках трудового навчання:
- Наносити клей треба тонким шаром пензликом.
- Якщо клей виступає, то його треба витирати серветкою.
- Не можна клей брати до рота, слідкувати щоб він не потрапив в очі.

VІ. Фізкульт хвилинка.

Акваріум

Равлики повзуть,
Хатинки везуть,
Ворушаться ріжки -
Навіть страшно трішки.
Рибки пливуть,
Плавниками гребуть -
Наліво, направо -
О це так забава!


VІІ. Самостійна робота учнів.

Робота в парах.
Працювати будемо парами, допомогаючи один одному.

Промовлля учнями.

Чарівника ми просимо всі:
Пальчики наші творити навчи.
Раз, два, три -
Пальчики диво творять усі.

Вчитель стежить за послідовністю виконання роботи, підказує й допомагає дітям у складних ситуаціях.

VІІІ. Створення виставки дитячіх робіт.

ІХ. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Які кольори ви вибрали для своєї аплікації - веселі чи сумні?
- Який настрій був у вас під час роботи? Чому?

Х. Прибирання робочих місць.

Немає коментарів:

Дописати коментар