середа, 7 лютого 2018 р.

Урок математики в 1 класі.

Урок математики в 1 класі.

Тема: Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 7. Порівняння числових значень виразів.



Мета: Закріпити обчислювальні навички додавання і віднімання в межах семи. Вчити складати задачі за малюнком і коротким записом, порівнювати вирази, називати сусідів даного числа. Розпізнавати геометричні фігури на малюнку. Розвивати увагу, мислення, виховувати старанність. Вчити першокласників працювати в групах і самостійно.

Обладнання: мікрофон, м'які іграшки, лічильний матеріал, іграшкові монети, таблиці з малюнками для задач.

Тип уроку: урок-ярмарок.

Хід уроку.

І. Організаційна частина.

Створення психологічного настрою.

- Подивіться, діти, до нас завітали гості.
Треба дружно привітатися.
- Добрий день!
Дружно, голосно сказати.
Вліво, вправо - поверніться,
І усім, усім посміхніться.

Візьміться за руки і скажіть:
- Бажаємо всім успіху.

Сьогодні  у нас незвичайний урок, а тему ми взнаємо, коли проведемо гру "Дешифрувальники".

3 - 2 =  ...       Я
6 + 2=  ...       Р
10-1=  ...       М
3 + 3=  ...       А
8 - 4 =  ...       Р
4 +3 =  ...       О
5 - 3 =  ...       К

Сьогодні ми побуваємо на ярмарку.
- А що таке ярмарок?

Словникова робота.
Ярмарок - це торг, який влаштовується у певному місці і у відповідну пору року, для того, щоб продавцям продати товар, а покупцям купити.
Але сьогоднішній ярмарок незвичайний тому, що нам знадобляться не гроші, для того щоб щось купити, а математичні знання - розум, кмітливість, винахідливість. 

Перший учень.
Увага! Увага! Спішіть, поспішайте!
Господарі й гості - глядіть не минайте!

Другий учень.
На ярмарок прошу, заходьте до нас,
Чекають цікаві завдання на вас.

Третій учень.
На ярмарок просимо усіх завітати,
На ярмарок треба усім поспішати.

Четвертий учень.
На ярмарку нашім веселім, багатім,
Є чим дивуватись і є що придбати.

П'ятий учень.
Мершій-бо на ярмарок всі поспішайте,
Купуйте, милуйтесь, знання здобувайте.

Гра "Мікрофон".

- Як ви думаєте, що ми сьогодні будемо робити на уроці?

ІІ. Похід на ярмарок.

1. Хвилинка каліграфії.

Для того щоб потрапити на ярмарок  необхідно виконати завдання.
- Скільки букв у слові ярмарок?
- Назвіть сусідів числа сім?
- Назвіть склад числа сім?
- Запишіть у зошитах цифру сім.
- Які монети лежать у вас на парті? (1к., 2к., 5к., 10к).

Робота в групах.

Перша група.
Запишіть у зошитах числа, які є на монетах у порядку зростання.

Друга група.
Запишіть у зошитах числа, які є на монетах у порядку спадання.

2. Робота з підручником сторінка 70, завдання 1.
- Якими монетами можна дати сім копійок здачі?

3. Гра "Назви сусідів".

4   2   6   3  7
Давfйте правильно поставимо сусідів цих чисел.
Завдання виконали і ми вже на ярмарку.

Давайте пригадаємо слова ввічливості, які нам треба вживати під час спілкування.
Вхід на ярмарок вільний.

4. Розв'язування усних задач.

Таблиц 1.
- Скільки людей поспішає на ярмарок?
- Скільки тварин іде за ними?
- Складіть задачу на порівняння.

Таблиця 2.
- Яких птахів продають на ярмарку?
- Скільки є качок? Курей? Індиків? Гусей?.
- Яких птахів є порівну?

Складіть задачу на знаходження суми.

5. Фізкульт хвилинка.

А тепер всі тихо встали,
Дружно руки вгору підняли,
В сторони, вперед, назад,
Повернулись вправо, вліво,
 І за парти тихо сіли.

ІІІ. Робота на ярмарку.

Подивіться скільки товару можна купити.

Магазин 1.
- Подивіться! Білочка хоче купити горішки, але щоб їх купити їй треба виконати завдання: порівняти вирази із числами на горішках.
Допоможемо білочці.
Робота в зошитах і на дошці.
3 + 6    5
2 + 5    7
6 + 2    5
6 - 4     8
10 - 5   1
9 - 1     7

Магазин 2.
- Тут торгують яблуками.
Виберіть собі яблучко на якому записана умова задачі. (Учні самостійно розв'язують задачі на знаходження остачі за скороченим записом).

Магазин 3.
- Тут продаються кульки, щоб їх придбати треба розв'язати кругові приклади.

Робота в групах. (На кожній кульці записано по одному прикладу. Учні в групах роз'вязують кругові приклади, записують в зошити)

Магазин 4.
Самостійна робота.
- У цьому магазині торгує ведмежатко. Він продає цукерки не прості, а чарівні.
На них є приклади. Хто правильно ці приклади обчислить, тому цукерка від ведмедика дістанеться.
8 + 2 - 5
7 - 5 + 6
7 - 6 + 4
7 - 2 + 3
1+ 3 + 4
4 - 3 - 1


Магазин 5.
- Відгадайте загадку:

- В кого є пятачок, але за нього нічого не можна купити? ( Порося).
Звичайно це порося. Та наше поросятко незвичайне, а геометричне.
- З яких геометричних фігур воно складається?

Робота в групах.
Завдання для груп: порахуйте скільки кругів, трикутників, квадратів, прямокутників.

IV. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Ось і підійшов час  повертатись із ярмарку. Всі ви були розумні, уважні, тому й купили багато речей, ще й звірятам допомогли.

Гра "Мікрофон".

- Що найбільше сподобалося на ярмарку?
- Чи справдилися ваші очікування?






















Немає коментарів:

Дописати коментар