неділя, 11 березня 2018 р.

Літературне читання 3 клас. Грицько Бойко — майстер веселого цеху. Веселинки. Скоромовки.




Тема: Грицько Бойко — майстер веселого цеху. Веселинки. Скоромовки.



Мета: Продовжити знайомити дітей з творчим шляхом Грицька Бойка, його творами, активізувати читацькі інтереси учнів, розвивати словниковий запас, мислення, акторські здібності дітей, виховувати спостережливість, доброзичливість, уважність.

Обладнання: Виставка книжок Грицька Бойка, портрет письменника, картки із завданням, записи на дошці.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.
1. Розповідь вірша “Сум за сміхом по двору ... ” В. Лагоди вчителем.
2. Девіз уроку “Якщо народ сміється, то значить в нім здорове серце б'ється.”

ІІ. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми і завдання уроку, очікуваних результатів та плану уроку.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Гра “Ти мені, я тобі.” Робота в парах.
Про життєвий і творчий шлях Грицька Бойка.

IV. Робота над темою уроку.

1. Робота в групах
Перша група — вчили вірші Грицька Бойка на пам'ять.
Друга група — інсценування вірша “Сашко” Грицька Бойка.
- Як хлопчик пояснив свою поведінку?
- Як можна назвати такого хлопчика?
- Які поради ви дали б Сашкові?
Третя група — виразне читання віршів “Хвастунець” і “Як невдаха виступав” Грицька Бойка.
- Порівняйте вірші, що в них спільного?
- Чим вірші відрізняються?

2. Гра “Так чи ні”.

3. Музична пауза. Виконання пісні “Морозець” Грицька Бойка.
Г. Бойко писав не тільки вірші, а й пісні. Майже чотириста пісень для дітей.

4. Робота над “Веселинками”.
1)Читання веселинок учнями, аналіз змісту.
- Що засуджує автор в цих веселинках?
- Що висміює?
2) Визначення дійових осіб.
3) Вправи на вдосконалення техніки читання. (Добір відповідної інтонації, темп читання).
4) Робота в парах.
Конкурс "Кращі гумористи."
- У чиєму виконанні веселинки звучали найкраще?

5. Фізкульт хвилинка.
6. Робота над скоромовками “Бабуся” і “Краб”.
1) Словникова робота.
Авоська — сумка.
Гайнула — побігла.
(Підбір синонімів).
2) Гра “Кидок — засічка”
Діти читають мовчки по двадцять секунд три рази скоромовку “Бабуся”.
Перевірка завдання.
3) Гра “Дощик, дощ, злива”
Читання скоромовки “Краб”.
4) Конкурс “Хто швидко й ловко мовить скоромовку.”

7. Робота в групах.
Складіть прислів'я та поясніть їх значення (завдання на картках).

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

1. Вправа “Зворотній зв'язок”
- Які прислів'я визначають головну думку творів Г. Бойка?
- Яке прислів'я є девізом уроків присвячених творчості Г. Бойка?

2. Знайомство з виставкою книг Грицька Бойка.

Твори Г. Бойка веселі і дотепні. Тож читайте і посміхайтеся на здоров'я.

VІ. Домашнє завдання.

Сторінка 106 — 107.





Немає коментарів:

Дописати коментар