вівторок, 13 березня 2018 р.

Літературне читання 3 клас.

Літературне читання 3 клас.

Тема: Книга вчить, як на світі жить. Д. Павличко "Соняшник". Прислів'я.

Мета: збагачувати лексичний запас учнів, удосконалювати навички правильного, свідомого читання, ознайомити учнів із новинкою сучасності - електронними книгами, розвивати вміння висловлювати свої думки щодо прочитаного, переказувати, виховувати любов до книги інтерес до читання.


Обладнання: малюнки із зображенням соняшника, сонця; ноутбук; електронна книга; планшет.

Хід уроку.

І. Організаційний момент.

Емоційне налаштування на урок.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

1. Зачитування учнями загадок про книги придуманих вдома.
2. Правила поведінки з книгами (пам'ятка).

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

1. Вправа "Мозковий штурм".
- Хто надрукував першу книгу?
- Як називалася перша друкована книна?
- Хто такий Петро Мстиславець?
- Які книги надрукував Іван Федоров?
2. Виконання вправи на швидке та виразне читання (запис на дошці).

IV. Мотивація навчальної діяльності.

1. Повідомлення теми та мети уроку.
а) Робота за малюнками соняшника та книги.
- Як ви гадаєте, який взаємозвязок існує між соняшником і книгою?
Про це ви дізнаєтесь, прочитавши вірш Д. Павличка "Соняшник".

2. Очікувані результати.
Вправа "Мікрофон".

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Вступне слово вчителя.
- Чи потрібно читати книги?
2. Розповідь учнями про життєвий і творчий шлях Д. Павличка.
3. Опрацювання вірша Д. Павличка "Соняшник".
а) Читання вірша учнями самостійно.
б) Читання вірша учнями "ланцюжком".
в) Перевірка розуміння змісту вірша.
- Назвіть дійових осіб?
- Чому Соняшника образило прохання дівчинки?
4. Хвилинка-цікавинка.
Розповідь групою літературознавців про соняшник.
5. Фізкульт хвилинка.
6. Робота за малюнком підручника.
- Чи випадково поет в одному вірші пише про Сонце, книгу і дівчинку, яка захоплена читанням?
- Чим вірш нагадує казку?
- Що вас здивувало?
7. Вибіркове читання вірша.
8. Робота в парах. Робота над прислівями.
Скласти прислівя, пояснити їх.
(Повторення правил роботи в парах.)
9. Дидактична гра "Жива картина"
Два учні грають ролі Соняшника і Сонця. (Мімікою відобразити сюжет вірша).
Два учні читають текст вірша інші учні глядачі.
10. Робота в групах.
Гра "Книжковий хробачок".
- Прочитати слова, в яких цей хробачак зїв букви. (вислови записані на картках).

VI. Підсумок уроку. Рефлексія.

VІІ. Домашнє завдання.

Немає коментарів:

Дописати коментар