Урок позакласного читання 3 клас.
Тема: "Осінь золотая тихо-ніжно ходить ..."
Мета: вчити дітей бачити красу рідної землі, вміти милуватися нею; удосконалювати вміння виразно, правидьно, інтонаційно читати та розказувати текс; формувати навички монологічного мовлення, вміння орієнтуватися в тексті, зв'язно і послідовно викладати думку; розвивати допитливість, спостережливість, повагу мовлення та творчу фантазію учнів, актівізувати словниковий запас, виховувати любов та бережливе ставлення до природи.
Обладнання: картки, листя, картина І. Левітана, книжкова виставка, тематичні малюнки, ноутбук.
Хід уроку.
І. Організаційний момент.
1. Забезпечення емоційної готовності до уроку.
2. Привітання гостей.
ІІ. Забезпечення мотиваційної готовності.
1. Повідомлення теми і завдань уроку.
а) Робота над загадкою.
2. Очікуванні результати. Вправа "мікрофон"
Цей уроку мене навчить:
- Працювати в парах.
- Аналізувати і робити висновки.
- Розвивати словниковий запас.
- Вміння правильно висловлюватися.
- Визначати ставлення до природи.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
1. Релаксація.
Діти, погляньте, ми потрапили до лісу.
- Що незвичного ви помітили?
- Коли приходить осінь за календарем?
- Назвіть осінні місяці.
- Чи всі дерева "одягають" жовте вбрання?
- Яких правил потрібно дотримуватися в лісі?
- З якою метою?
2. Висновок.
Прикрашання дерева осінніми листочками.
IV. Перевірка домашнього завдання.
1. Слово вчителя.
2. Виступи дітей в групах.
Перша група "Дослідники" зачитують вірші про осінні місяці.
Друга група "Науковці" розповідають прислів'я, приказки та легенди про осінь.
Третя група "Журналісти" зачитують твори-мініатюри про осінь.
V. Сприймання й засвоєння нового матеріалу.
1. Короткий огляд книжкової виставки.
2. Презентація книги учнями.
Технологія "Мікрофон".
3. Асоціативний кущ.
- Написати на картках-листочках, що ви уявляєте, коли чуєте слово осінь?
(На дошці прикріплено дерево, учні прикріплюють листочки.)
4. Робота за картиною І. Левітана "Золота осінь".
а) Слово вчителя.
б) Біографія художника.
в) Бесіда за картиною.
- Який період зобразив художник?
- Чому ви так вважаєте?
- Який стан осінньої природи передав художник?
- Які кольори використав?
- Які барви головні?
- Який настрій викликала ця картина?
5. Опрацювання казки В.О. Сухомлинського "Як починається осінь".
а) Комбіноване читання казки.
б) Бесіда за змістом з елементами вібіркового читання.
- Чому цей твір належить до жанру казки?
- Прочитайте, як описується Осінь?
- Прочитайте, що любить Осінь, як вона починається?
- Які картини ви уявили собі, читаючи казку?
6. Фізкульт хвилинка.
7. Робота в парах.
Читання казки методом "Естафета" за логічно завершиними частинами.
8. Словесне малювання.
- Який малюнок ви намалювали до кожної частини твору?
VІ. Закріплення й осмислення знань.
1. Робота в групах за картками.
Гра "Уважні читачі".
2. Гра "Інтерв'ю".
- За що ви любите осінь?
3. Літературна гра "Доповни вірш словами".
а) Робота в парах.
Прийшла осінь ... (Золота).
Всім дарунки ... (Принесла).
Діточкам ... (Маленькі).
Кошики ... (Повненькі).
б) Складання сенкану.
VІІ. Підсумок уроку.
1. Слово вчителя.
2. Рефлексія.
Немає коментарів:
Дописати коментар